Kitap Ara

  Yas ve Çocuk (Ebeveynini / Bir Yakınını Kaybeden Çocuklara ve Geride Kalan Yetişkinlere Yardım ve Ö

  Kategori: Kişisel Gelişim-Aile-Çocuk

  Sayfa: 110

  ISBN: 978-605-196-447-8

  Boyut: 13,5x21,5

  Kağıt: 2. Hamur

  Yazar: Mustafa Uslu (Yazar)

  Ölüm hep vardı ve var olmaya devam edecek. İnsanlık, ölümün karşısında nasıl yaşayacağını, ölümlerin ardından hayatlarına nasıl devam edeceklerini ve ölüm acısıyla nasıl baş edebilmeleri gerektiğini öğrenip yüzyıllar içinde bir sonraki nesle, şiirlerle, ağıtlarla ve yazılı edebiyatla aktara gelmişler.

  Yas, bireyin kayba verdiği tepkidir. Yas döneminin sağlıklı yaşanıp geride bırakılması ruh sağlığı için ve insanın geleceği için oldukça önemli, doğal ve gerekli bir süreçtir. Kişinin hayatına normal ve sağlıklı devam edebilmesi için yasını tutması, yas sürecini tamamlaması gerekmektedir. Ne yapacağımızı bilemediğimiz anlarda bazen dışardan destek almamız gerekebilmektedir.

  Ölümle baş edebilmek her ne kadar her yaştaki birey için zor olsa da özellikle çocuklar için çok daha zordur. Ölümü ve sonrasını anlamlandırmak onlar için çok daha zordur. Çocuklar için sevdiği birisinin özellikle de ebeveynlerinin kaybı oldukça ağır ve sarsıcıdır. Bu kitapta, çocukların bu dönemi sağlıklı yaşayıp ölümü anlamlandırabilmeleri ve üstesinden gelebilmesi için, siz yetişkinlerin ve kederli çocuğunuzun ihtiyacı olan bilgi ve aktiviteler sunuyorum.
  "Ona nasıl söyleyeceğiz"
  "Çocuğumuza nasıl davranmalıyız"
  "Çocuğum neler yapmalı?"
  Kitapta bu ve benzer sorularınıza çözüm önerileri bulabilirsiniz.

  © 2023 Çizgi Kitabevi
  Çizgi KitabeviÇizgi KitabeviÇizgi Kitabevi