Kitap Ara

  Dijital Kimlik ve İzlenim Yönetimi

  Kategori: İletişim Bilim

  Sayfa: 207

  ISBN: 978-605-196-744-8

  Boyut: 13,5x21,5

  Kağıt: 2. Hamur

  Yazar: Sevgi Kavut (Yazar)

  Dijital kimlik, bireylerin online ortamlarda yaptıkları ve paylaştıkları neredeyse herşeyi içine alacak kadar kapsamlı ve teknoloji tabanlı bir kimlik biçimidir. Günümüz postmodern çağında bireylerin dijital kimlikleri imaj, itibar, online itibar, benlik sunumu kavramları ile ilişkilendirilmektedir.

  Eğitimden sağlığa, dijital bankacılıktan online alışverişe, dijital oyunlardan seyahat ve turizm işlemlerine varıncaya kadar dijital dünyada bireylerin ben de varım diyebilmesinin yegâne anahtarı niteliğinde olan dijital kimliklerin ne olduğu, özellikleri, alt boyutları, kişilerarası iletişim, izlenim yönetimi, itibar, dijital izlenim yönetimi, kişilik, kişilik tipleri, benlik sunumları ile olan ilişkisine ilişkin tüm detaylar bu kitapta yer alıyor. Sanal kimlik ve dijital kimlik ayrımını merak edenler, iki kavram arasındaki ilişkileri ve farklılıkları örneklerle inceleme imkânı da bulacak.

  Gerçek ve sanal arasındaki ayrımın giderek azaldığı bu çağda dijital kimlikleri doğru kullanmak ve etkili bir dijital kimlik yönetimi kritik önem teşkil ediyor. Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde işlemlerin tek bir dijital kimlik alt yapısında gerçekleştirilmesine ilişkin çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

  © 2023 Çizgi Kitabevi
  Çizgi KitabeviÇizgi KitabeviÇizgi Kitabevi