Kitap Ara

  Kamu Hizmeti - Kuram Politika Uygulama

  Kategori: Ekonomi,İşletme,Yönetim

  Sayfa: 262

  ISBN: 978-605-4451-35-7

  Boyut: 13,5x21,5

  Kağıt: 1. Hamur

  Yazar: Mehmet Göküş (Yazar)

  21.yüzyıla girerken devletin tanımı ve içeriği değişmiş, yapı ve işlev bakımından farklı görevler üstlenmeye başlamıştır. Bu çerçevede, ekonomiye, kültüre ve toplumsal hayata doğrudan müdahalede bulunan devlet anlayışı yerine, kurumsal ve yasal alt yapı düzenlemesi yapan devlet anlayışı ön plana çıkmıştır.

  Kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini arttırmak için devletin vatandaşa ve vatandaşın da devlete yakınlaştırılması gerekmektedir. Devletin kamu hizmetleri konusunda izlediği politikalar ile ilgili olarak toplumdaki her kesimin katılımının sağlanması bir uzlaşma içerisinde faaliyetlerine yön vermesi kamu hizmetlerinde memnuniyetin artmasına neden olacaktır.
  Küreselleşme süreci ile birlikte kamu hizmeti nasıl üretilirse üretilsin halk tüketmek zorundadır anlayışı yerine halkın istek ve beklentilerini karşılayan, dolayısıyla halkı memnun eden bir anlayış gündeme gelmiştir.

  Kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyeti için üst yönetimden alt düzeyde çalışanına kadar kamu hizmetinde kalite bilincinin yerleşmesi gerekir. Sadece üst yönetimin ya da alt düzeyde çalışanların bu bilinçte olması kamu hizmetinde memnuniyeti sağlamayacaktır.

  "Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur."
  John Ruskin

  © 2024 Çizgi Kitabevi
  Çizgi KitabeviÇizgi KitabeviÇizgi Kitabevi