Kitap Ara

  Kim Yönetiyor

  Kategori: İletişim Bilim

  Sayfa: 278

  ISBN: 978-605-196-813-1

  Boyut: 13,5x21,5

  Kağıt: 2. Hamur

  Yerel siyasal elitler şehir ve ülke için önemli bir rol oynamaktadır. Ülkeler kadar şehirlerin ekonomi ve siyaseti de dünyada belirleyici olmaktadır. Kaliforniya Valisi, New York veya Londra Belediye Başkanı meclis toplantıları, halkla ilişkiler çalışmalarıyla gündemde yer bulabilmektedir. Yerel yönetimlerin halkla ilişkiler çalışmaları kapsamında gerçekleştirdikleri kampanya ve uygulamalar ile yöntem ve araçları; şehri kimin yönettiği sorusuna verilecek cevap ile doğrudan ilgilidir. Ayrıca şehri kimin yönettiği o şehrin, sonrasında ülkenin gelecek perspektifini belirlemekte; yöneticilik yapan kişilerin kültürleri, şehrin kimliğini etkileyebilmektedir. Şehrin imajını oluşturan etkenlerin başında şehrin yöneticileri gelmektedir.

  Son yıllarda ülkemizde özellikle yerel yönetimlerin yetkilerinin genişletilmesi ve ekonomik imkanları ile gelir kaynaklarının artırılması Türkiye'deki şehirlerin dünyanın diğer metropolleri ile kıyaslanır noktaya gelmesine sebep olmuştur. Konya bu şehirlerin başında gelmektedir.

  Elinizdeki eser Konya'nın seksenli yıllar sonrası siyasal elitlerini bir araştırma ile ortaya koymaktadır. Muhafazakâr kimliği ile tanınan şehrin siyasal elitlerinin son yarım asrının değerlendirildiği kitap, halkla ilişikler bilim alanında akademik sunumun ötesinde ilgi çekici bir yakın tarih ile birlikte sunulmaktadır.

  © 2024 Çizgi Kitabevi
  Çizgi KitabeviÇizgi KitabeviÇizgi Kitabevi