Kitap Ara

  Yönetişim | Türk Kamu Yönetimine Yansımaları

  Kategori: Ekonomi,İşletme,Yönetim

  Sayfa: 303

  ISBN: 978-605-4639-53-3

  Boyut: 13,5x21,5

  Kağıt: 2. Hamur

  Yazar: Fatma Neval Genç (Yazar)

  Yönetişim, kamu yönetimi alanında son yıllarda önemli yer işgal eden kavramlardan biridir. Bu çalışmada yönetişim yaklaşımı ve bunun kamu yönetimi ve yerel yönetimlerdeki uygulamalara yansımalarından hareketle yerel yönetişim, yerel yönetişimde yer alan temel aktörler ve rolleri, yerel yönetimler ve sivil toplum, yerel yönetimler ve etik gibi konular ele alınmakta; Türkiye'de merkezi ve yerel yönetimlerde yerel yönetişim örnekleri, yerel yönetimleri düzenleyen temel yasalarda, büyükşehirlere ilişkin güncel yasal düzenlemelerde, kent konseyleri örneklerinde incelemektedir.
  Bunun yanında modern demokrasi teorisi çerçevesinde siyasal katılım, otorite ve meşruiyet; Yeni Kamu Yönetimi, kamu yönetiminde kötü yönetim olgusu ve yolsuzluk; yönetsel etik gibi konular da çalışmanın yazarları tarafından işlenmektedir.
  Onbir bölüm içinde yönetişim konusunun çok boyutlu olarak incelendiği çalışmamızın kamu yönetimi lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile tüm ilgi duyanlar için faydalı olması dileğiyle...

  © 2022 Çizgi Kitabevi
  Çizgi KitabeviÇizgi KitabeviÇizgi Kitabevi