Kitap Ara

  İletişimin Derin Sularında...

  Kategori: Kişisel Gelişim-Aile-Çocuk

  Sayfa: 152

  ISBN: 978-605-196-026-5

  Boyut: 13,5x21,5

  Kağıt: 2. Hamur

  Yazar: Erdinç Yücel (Yazar)

  "Görünmez Kaza" dediğimiz olguların hemen ilk sırasında hiç kuşku yok ki "İletişim Kazaları" yer alır... Başımıza geldiği, daha doğrusu farkına vardığımız zaman işin işten geçmiş olduğu kazalardır "İletişim Kazaları." Hattâ çoğu zaman geri dönüşü çok ama çok zor, hemen hemen de geri dönüşü hiç olmayan kazalar.

  "Vallahî öyle demedim, en azından demek istemedim!" diye edilen yemîn-i Billâhlar bile çoğu zaman işe yaramaz. Ve sonunda bir şekilde atlatılsalar bile öyle kolay kolay silinmeyen çünkü rûhun ve bilincin kuytuluklarına kadar işleyip oraya yuvalanıp yerleşen derin izler bırakırlar genellikle. İlişkiler zedelenir, çatışmalar - kavgalar hattâ kanlı savaşlar bile çıkabilir "İletişim Kazaları" yüzünden. Hem tarih hem de kişisel hayat tecrübemiz nicesine şâhittir "İletişim Kazaları"nın yol açtıkları ağır sıkıntılı durumlara, felâketlere.

  Erdinç Yücel kardeşimin oturaklı bir akademisyen/bilim adamı ciddîyeti ve titizliğiyle ama bunlara olanca samîmîyetini ilâve ederek hazırladığı bu kitap, her aklı başında - fikri yerinde kişinin kütüphanesinde bulunması gereken "olmazsa olmaz"lardan biri. Çünkü hem bir bilgilenme - aydınlanma hem başvuru kaynağı hem de keyifle okunacak, defalarca okunsa da doyulmayacak bir "başucu kitabı."

  Munib Engin Noyan

  © 2024 Çizgi Kitabevi
  Çizgi KitabeviÇizgi KitabeviÇizgi Kitabevi