Kitap Ara

  Sağlık Yönetim Bilişim Sistemleri

  Kategori: Kaynak Kitap

  Sayfa: 256

  ISBN: 978-605-196-178-1

  Boyut: 16.5x24

  Kağıt: 1. Hamur

  Yazar: Yusuf Yalçın İleri (Yazar)

  Sağlık yöneticileri, bilişim sistemleri ve teknolojilerinin sadece yazılım veya otomasyon kurma, donanımlara yatırım yapma veya yenilikçi elektronik cihazları hizmet sürecinde kullanmaktan çok daha fazlasını ifade ettiğini iyi anlamalıdırlar. Bilişim sistemleri, kurumların hiyerarşik yapılarını değiştirebilen, iş ve hizmet süreçlerini hızlandırarak yapılan yatırıma oranla olağanüstü bir katkı sağlayabilen, maliyetleri düşürebilen, kısacası kurumlarda rekabetçi değişim ve yenilenmeye imkan veren sistemlerdir.

  Günümüzde, sağlık yöneticilerinin, bilişim teknolojilerine hakim olmaları, geniş bir teknoloji vizyonuna ve bilgi birikimine sahip olmaları, örgütsel teknolojik gelişim ve ilerleme için yenilikçi fikirler üretmeleri beklenmektedir. Sağlık yöneticileri, teknolojideki değişimi ön sıradan izlemeli, sağlık kurumlarında sıklıkla kullanan iletişim ve bilgi sistemlerine aşikar olmalı, temel standartları iyi bilmeli, gelecekte teknolojinin gideceği yönü tahmin edebilmelidir.

  Bu kitap, sağlık yönetim bilişim sistemlerini; temeli oluşturan hastane bilgi yönetim sistemlerinden, çatıdaki e-sağlık teknolojilerine kadar geniş bir çerçevede ele almaktadır. 1300 yataklı, tam teşekküllü bir Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bilişim dönüşümü sürecinde yaşanmış örnekler vererek ve mümkün olduğunca sade bir dil kullanarak anlaşılabilirliği artırmaktadır.

  © 2022 Çizgi Kitabevi
  Çizgi KitabeviÇizgi KitabeviÇizgi Kitabevi