Kitap Ara

  Uluslararası Örgütler (Küresel İlişkiler Çağında)

  Kategori: Hukuk-Siyaset-Uluslararası İlişkiler

  Sayfa: 624

  ISBN: 978-605-196-233-7

  Boyut: 16.5x24

  Kağıt: 1. Hamur

  Yazar: Erdem Özlük (Editör), Şaban H. Çalış (Editör)

  Küresel İlişkiler Çağında Uluslararası Örgütler kitabı Türkiye'de bu alanda var olan bir boşluğu doldurmak üzere tasarlanmıştır. Küresel İlişkilerin en önemli aktörlerinden biri olan, sayıları ile birlikte fonksiyonları da gittikçe artan uluslararası örgütler, üzerinde düşünülmesi ve mutlaka analiz edilmesi gereken çağdaş bir fenomendir. Uluslararası Örgütler, dünyanın önde gelen üniversitelerinin Hukuk'tan İktisat veya Siyasal Bilimlere, Bölgesel Çalışmalardan Uluslararası Ticarete kadar pek çok programında eğitimin önemli bir parçası.

  Bu kitap "komplo"yu "medya uzmanlarına" bırakarak uluslararası örgütleri kuramsal, tarihsel ve uygulama temelinde gözden geçirirken küresel çaptaki rollerini analiz edip -Türkiye'ye özel bir atıfla- "örgütleri" anlamaya ve anlatmaya katkıda bulunmak amacını taşıyor. Akademisyenlerin, uygulayıcıların ve öğrencilerin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

  Kitap sadece örgütleri değil insan haklarından enerjiye kadar küresel rejimleri de örgütlerle birlikte ele alması bakımından alanında bir ilk.

  © 2024 Çizgi Kitabevi
  Çizgi KitabeviÇizgi KitabeviÇizgi Kitabevi